Vandaag werd het Schuttersfeest, een jaarlijks terugkerend volksfeest, hier opnieuw gevierd en het werd begunstigd met prachtig weer. Dit volksgebruik behoort zonder twijfel tot de oudste in Twente en dateert al uit 1852. Ook dit jaar hebben de jongere generaties de traditie in ere gehouden en al vroeg trokken de tamboers en hoornblazers eropuit om de lang slapende schutters met trompetgeschal en tromgeroffel te wekken.
Omstreeks 8 uur vanochtend trokken de schutters uit, met de versierde vogel en de oude schutterskoning die rijk behangen was met eremedailles van voorgaande jaren. Op het landgoed Scholtenhagen namen ruim honderd personen de zware Beaumont-geweren ter hand, maar vooralsnog bood de sterke vogel weerstand tegen het dodelijke lood. Pas bij het eerste schot in de vierde ronde bezweek de rechtervleugel en achtereenvolgens moest hij zijn lichaamsdelen prijsgeven. De romp hield dapper stand totdat eindelijk het welgemikte schot viel.
Het was sergeant H. Frölich, die diende bij de bergartillerie van het Nederlandse Indische Leger op Java en tijdelijk met verlof hier was, die als buitenstaander ook deelnam. Hij schoot resoluut de romp weg, onder luid gejuich van de grote menigte. Aangezien hij geen inwoner was, kwam hij echter niet in aanmerking voor de koningsprijs, maar ontving hij de tweede prijs. De prijzen werden gewonnen door: F. Graas (1e prijs, fiets), H. Frölich (2e prijs, eetservies), H. H. Laarveld (3e prijs, fototoestel), B. Bossewinkel (4e prijs, elektrische lamp), H. Bouwman (5e prijs, wecktoestel met 12 glazen), A. J. H. Overbeeke (6e prijs, poedelprijs, wandkoffiemolen), en R. de Vries (extra poedelprijs, beschikbaar gesteld door de heer Averdijk uit Haaksbergen, een rollade van 6 pond).
Na afloop volgde de traditionele rondgang door de straten van Haaksbergen. Voor de deelnemers was het opnieuw een dag vol vreugde, voor velen een dag vol mooie herinneringen, maar voor sommigen ook een dag van droevige herinnering. Precies elf jaar geleden vond er tijdens dit feest een ongeluk plaats waarbij de vaandeldrager G. A. Wissink dodelijk werd getroffen door een geweerschot en neerstortte.