Stichting Europees Schutterstreffen 96 is al druk bezig met de voorbereidingen voor het Europees Schutterstreffen ’96, dat gepland staat van vrijdag 30 augustus tot en met zondag 1 september 1996. De organisatie stuurt zo’n vijfduizend uitnodigingen naar verschillende Europese landen om deelname aan het evenement aan te moedigen. De postkosten en het drukwerk alleen al vormen een aanzienlijk deel van de begroting van de Stichting Europees Schutterstreffen ’96, met ongeveer 60.000 gulden.
De voorbereidingen verlopen volgens planning en de schutters, samen met een grote groep vrijwilligers, zijn keurig op schema. Verschillende werkgroepen binnen de speciaal opgerichte stichting hebben al veel werk verzet, maar er moet nog veel gebeuren in het komende jaar.
Het programma voor het driedaagse feest is grotendeels rond en de meeste werkgroepen hebben hun begrotingen klaar. De route voor de kilometerslange optocht van schuttersgilden, verenigingen, muziekkorpsen en vendeliersgroepen is al uitgestippeld. Ook de invulling van het feestterrein op het Scholtenhagen, inclusief een groot vuurwerk, vlaggenparade en taptoe, is grotendeels gepland.
Het stichtingsbestuur heeft uitgebreid overleg gevoerd met de Provinciaal Militair Commandant, die volledige steun heeft toegezegd vanuit het leger. Het leger zal helpen bij de beveiliging, bewaking en opbouw van tenten. Daarnaast zullen ze aggregaten, tenten en veldbedden leveren. De definitieve ondersteuning vanuit het leger zal binnenkort bekend worden gemaakt, wat een financieel voordeel betekent voor de stichting.
Meer mensen zullen betrokken worden bij de organisatie in de komende tijd, waaronder ook sportverenigingen. Sommige accommodaties zullen door de schutters worden gebruikt, dus de wedstrijdprogramma’s van de Scholtenhagenclubs moeten worden aangepast. Leden kunnen ook ingeschakeld worden bij overnachtingsplaatsen en andere taken, waarvoor ze mogelijk een vergoeding ontvangen van de schuttersgilden.
De verwachting is dat de hotels binnen een straal van dertig tot veertig kilometer rond Haaksbergen volgeboekt zullen zijn tijdens het evenement. De organisatie hoopt op deelname van schutterijen uit voormalige Oostbloklanden en Duitse schutterijen die niet bij de EGS zijn aangesloten. Er wordt gestreefd naar de toelating van de Euregio tot de EGS, wat de mogelijkheid biedt om nog meer Duitse schutterijen aan te trekken.
De organisatie van het Europees Schutterstreffen zorgt voor voldoende parkeergelegenheid en buspendels vanaf centrale parkeerplaatsen naar het feestterrein. De Rondweg wordt afgesloten en fungeert als parkeerplaats voor honderden bussen.
De stichting is bezig met het werven van sponsors en heeft Grolsch als hoofdsponsor weten binnen te halen. Op dit moment is er al ongeveer 200.000 gulden aan financiering verzameld, maar er is nog behoefte aan een bedrag van ongeveer 150.000 gulden dat via bedrijven, fondsen en subsidies moet worden verkregen.
Kortom, de organisatie van het Europees Schutterstreffen in Haaksbergen is goed op weg met de voorbereidingen en hoopt op een succesvol evenement met de deelname van vele schutterijen en een grote opkomst van publiek.


















































































